a

Silahı çalınan polis memuruna verilen cezanın iptali

İzinli olduğu tarihte otoparktaki aracının camı kırılarak otodan hırsızlık sonucu beylik tabancası (silahı) ve şarjöre basılı 15 adet mermisi çalınan Deniz limanı şube müdürlüğü kadrosunda çalışan polis memuruna “önlem almamak veya tedbirli davranmamak yüzünden kendisine teslim edilen devlet malı eşyasının hasar görmesine veya kaybolmasına neden olmak” tan 4 Günlük Aylıktan Kesme Cezası verilmesi yönünde görüş ve kanaat belirtilmiş. İstanbul Valiliği İl Polis Disiplin Kurulu tarafından “Devlet malı motorlu araçları, muhabere araçlarını, silah veya mühimmatı, ihmal nedeniyle kaybetmek” fiilini işlediğinden bahisle 16 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası verilmiş. Müvekkil polis memurunun açılan davası ile ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Deniz kuvvetleri komutanlığından sağlık sorunu nedeniyle elenen muvazzaf astsubayın davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.