a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • 6 aydan fazla başka birimde çalışan komiser yardımcısının branştan çıkarılmasının iptali. Özel harekat branş yönergesi.

6 aydan fazla başka birimde çalışan komiser yardımcısının branştan çıkarılmasının iptali. Özel harekat branş yönergesi.

Bir yıllık süre içerisinde kesintisiz 6 aydan fazla veya toplamda üç yıldan fazla süreyle branşı dışında başka bir birimde görevlendirildiği nedeniyle branştan çıkarılan komiser yardımcısının yeniden branşa dönmesi yönünde kazanılan davadır. Özel harekat branş yönergesi.

6 aydan fazla başka birimde çalışan komiser yardımcısının branştan çıkarılmasının iptali. Özel harekat branş yönergesi.

Komiser Yardımcısı Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görev yapmaktayken, geçici görevlendirmeyle Koruma Şube Müdürlüğünde çalıştırılır. Branşı dışında çalıştırılma işlemine karşı dava yoluyla itiraz edilerek branşta çalıştırılması gerektiğine dair davası kazanılır. Bu süreçte komiser yardımcısının 6 ay geçici görev ile de olsa başka birimde görevlendirildiği için Emniyet Hizmetleri Sınıfı Özel Harekat Branş Yönergesinin 10’uncu maddesinin 1’inci fıkrasının (ı) bendi kapsamında branştan çıkarılır.

Komiser yardımcısının açılan davası kazanılarak; daha önce branşı dışında çalıştırılması işleminin iptal edilmiş ve bu nedenle 6 aydan fazla başka birimde çalıştırılma hükmü de boşa düştüğünden bu nedenle branştan çıkarılma işlemi de İPTAL edilerek yeniden branşa dönmesi sağlanmıştır.

Bilgi: Emniyet Hizmetleri Sınıfı Özel Harekat Branş Yönergesinin 10’uncu maddesinin 1’inci fıkrasının (ı) bendi; “Bir yıllık süre içerisinde kesintisiz 6 aydan fazla veya toplamda üç yıldan fazla süreyle branşı dışında başka bir birimde görevlendirildiği tespit edilenler”

Emniyet Branş Yönetmeliğinin 10’uncu maddesinin 3’üncü fıkrasının (e) bendi;  “İlgili branş yönergelerinde belirlenen süre kadar branşı dışında çalışanlar” (Branştan Çıkarma Başlığı)

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

branştan çıkarılan komiserin yeniden branşa dönmesi
özel harekat branş yönergesi
emniyet branş yönetmeliği
polis branş yönetmeliği
branştan çıkarılan komiser yardımcısının yeniden branşa dönmesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görevi savsaklamak ağırlaştırıcı nedenlerden polise verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.