a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Görevi savsaklamak ağırlaştırıcı nedenlerden polise verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının iptali.

Görevi savsaklamak ağırlaştırıcı nedenlerden polise verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının iptali.

Polis memuru, hastanede olduğu anda gerçekleşen bıçaklama olayına anlık müdahale edemediğinden kınama cezası yerine ağırlaştırıcı nedenlerden 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası verilir.

Görevi savsaklamak ağırlaştırıcı nedenlerden polise verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının iptali.

Polisler tarafından bıçaklı yaralama olayına müdahale edilip kontrol altına alındıktan sonra yaralı şahıslar çevre hastanelere sevk edilir. Akabinde polis ekibi yeniden kavga olmaması için hastanede görevlendirilir. Polis memuru sigara içtiği sırada kavga olayı ile ilgisi olmayan başka bir şahıs ambulansla hastaneye getirilir. Sağlık ekiplerince sedyeden indirildiği esnada yaralanan şahsın abisi gelen kişinin kavgada karşı taraftan biri olduğunu düşünerek sağlık ekiplerinin yanına gelip aniden sedyedeki şahsı göğsünden bıçaklamaya başlar. Sağlık ekipleri ve muayene için getirilen sedyedeki hastanın yakınları araya girer ve bıçaklayan kişi kaçmaya başlar.

Hastanede olan başka bir polis ekibi kaçan şahsı görüp silahlarını çıkararak dur ihtarında bulunur ve şahıs durur. Sigara içen polis memuru da olayı anlar anlamaz silahını çekip şahsa komut verir ve şahıs yakalanır.

Aniden ve çok kısa sürede gerçekleşen olaya sigara içen polis memuru müdahale etmediği için hakkında adli olarak “Görevi Kötüye Kullanma” suçundan soruşturma açılır. Soruşturma sonunda olayın çok ani olduğu, şahsı sedye ile indiren sağlık ekiplerinin bile şahıs bıçaklandıktan sonra olayı idrak edip şahsı ayırdıkları, polis memurunun olayı anlar anlamaz silahını çekip müdahale ettiğini belirterek polis memurunun ihmal ve kusurunun olmadığına karar verir.

İdari olarak ise polis memuruna Görevini Savsaklamaktan KINAMA CEZASI verilmesi gerekirken saldırıya uğrayan şahıs öldüğünden dolayı ağırlaştırıcı nedenlerden 24 AY UZUN SÜRELİ DURDURMA CEZASI verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

görevi savsaklama ağırlaştırıcı neden
görevi savsaklama ağırlaştırıcı nedenler
disiplin cezası ağırlaştırıcı nedenler
polise ağırlaştırıcı neden

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polise fazla çalışma ücretinin verilmesi. Meslekten çıkarılan polise fazla çalışma ücreti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.