a

Yetkisini veya nüfuzunu çıkar sağlamak amacıyla kötüye kullanmaktan meslekten çıkarma cezasının iptali

Polis memurunun meslekten çıkarma cezasının iptali yönünde kazanılan davadır.

Yetkisini veya nüfuzunu çıkar sağlamak amacıyla kötüye kullanmaktan meslekten çıkarma cezasının iptali

İl jandarma komutanlığında görevli uzman çavuşu göçmen kaçakçılığı konularını takip ettiğinden tanıyan polis memuru, uzman çavuşa görevi gereği göçmenler hakkında bilgi verir. Uzman çavuş hakkında çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmaktan soruşturma açılır. Polis memurunun ise bu durumdan haberi yoktur. Örgüt üyelerinin ifadeleriyle “polis memurunu tanımadıkları” sabit olmasına rağmen, polis memuru uzman çavuşla görüştüğü için “yetkisini veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanmak” tan MESLEKTEN İHRAÇ edilir. Görev gereği çalıştığı yerdeki bir çok polisin uzman çavuş ile görüşmüş olmasına, örgüt üyelerinin polisi tanımadıkları ifadelerinde sabit olmasına ve polisin rüşvet aldığına dair hiç bir somut delil olmamasına rağmen maalesef Meslekten Çıkarılır.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak, Meslekten Çıkarma Cezası İPTAL ettirilerek mesleğe geri dönmesi sağlanmıştır.

Geçmiş Olsun, Görevlerinde Başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

nufuzunu cikar saglamak amaciyla kotuye kullanmak 1
nufuzunu cikar saglamak amaciyla kotuye kullanmak 2
nufuzunu cikar saglamak amaciyla kotuye kullanmak 3
nufuzunu cikar saglamak amaciyla kotuye kullanmak 4
nufuzunu cikar saglamak amaciyla kotuye kullanmak 5

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amir ve üstlerine iletilmesi gereken olay, bilgi ve emirleri zamanında iletmemek ve resmi belgede sahtecilik.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.