a

Amir ve üstlerine iletilmesi gereken olay, bilgi ve emirleri zamanında iletmemek ve resmi belgede sahtecilik.

Adli olarak Resmi Belgede Sahtecilik ve Görevi Kötüye Kullanmak'tan açılan soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilen polis memuruna idari olarak amirine bilgi vermediği için verilen 15 günlük aylıktan kesme cezasının iptalidir.

Amir ve üstlerine iletilmesi gereken olay, bilgi ve emirleri zamanında iletmemek ve resmi belgede sahtecilik.

Sokağa çıkma yasağında polis memuru ekip arkadaşı ile uygulama yaparken, ekip arkadaşı bir Suriye’li vatandaşa ceza yazar. Yaptırım tutanağında “ödeme yapılmışsa alınan miktar” yazdığı için nakit de alınabileceğini düşündüğünden cezayı tutanakla nakit alır. Uygulama bitiminde ekip arkadaşı böyle bir işlem yaptığını polis memuruna söylediğinde polis memuru yaptığı işlemin yanlış olduğunu beyan eder ve tutanakla nakit alınan ücreti polis merkezi amirliğine teslim ederler.

Yapılan şikayet sonucu ekip arkadaşı polisin yaptığı hatalı işlem nedeniyle diğer polis memuru hakkında da soruşturma açılır. Adli olarak Memur Suçları Soruşturma Bürosunca ” Görevi Kötüye Kullanmak, Resmi Belgede Sahtecilik ” ten soruşturma başlatılıp, kovuşturmaya yer olmadığına karar verilir. İdari soruşturma sonucu ise “Amir ve üstlerine iletilmesi gereken olay, bilgi ve emirleri zamanında iletmemek” ten 15 Günlük Aylıktan Kesme Cezası verilir.

Polis memurunun davası kazanılarak verilen 15 Gün Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amir ve ustlerine bilgileri zamaninda iletmemek 1
amir ve ustlerine bilgileri zamaninda iletmemek 2
amir ve ustlerine bilgileri zamaninda iletmemek 3
amir ve ustlerine bilgileri zamaninda iletmemek 4
amir ve ustlerine bilgileri zamaninda iletmemek 5

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek ‘ten verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.