a

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek ‘ten verilen cezanın iptali

En az iki memurun evrakı imzalaması gerektiği için işlerin aksamaması adına evrakı imzalayan polise verilen cezanın iptali yönünde kazanılan davadır.

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek ‘ten verilen cezanın iptali

Ceza evinden firar eden eşi tarafından tehdit edilen vatandaş önleyici tedbir talep eder ve koruma kararı verilir. Polis memurları tarafından vatandaşa tebliğ edilir. Evrakta prosedür gereği en az 2 polisin imzası olması gerektiği için diğer polis memuru da imza atar. Vatandaş gelecek haftalardaki boş sütunlara da fazladan imza atar. Ancak daha sonra kocası tarafından öldürülür. Polis memurları hakkında evraktaki imza nedeniyle soruşturma açılarak “Disiplinsizlik olarak saptanan eylem, işlem, tutum ve davranışlar dışında herhangi bir biçimde görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek” tan KINAMA CEZASI ve 2 CEZA PUANI verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılmış ve verilen disiplin cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

gorevin yerine getirilmesinde musamaha gostermek 1
gorevin yerine getirilmesinde musamaha gostermek 2
gorevin yerine getirilmesinde musamaha gostermek 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Hizmet dışında tehdit, hakaret ve tacizden resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlardan ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.