a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Hizmet dışında tehdit, hakaret ve tacizden resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlardan ceza

Hizmet dışında tehdit, hakaret ve tacizden resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlardan ceza

Görev dışında tehdit ve hakaret ettiği gerekçesiyle polis memuruna verilen cezanın iptali.

Hizmet dışında tehdit, hakaret ve tacizden resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlardan ceza

Polis memuru hakkında görev dışında bir kişiyi tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla hakkında Cumhuriyet Savcılığınca adli soruşturma açılır. Yeterli delil olmadığından kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilerek dosya kapanmasına rağmen; emniyet tarafından polis memuru hakkında idari disiplin soruşturması açılır ve “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunma” dan 6 Ay Kısa Süreli Durdurma ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun davası kazanılarak, Kesin delil olmadan, Şüpheye dayanılarak verilen 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

hizmet disinda resmi sifatin tehdit taciz hakaret 1
hizmet disinda resmi sifatin tehdit taciz hakaret 2
hizmet disinda resmi sifatin tehdit taciz hakaret 3
hizmet disinda resmi sifatin tehdit taciz hakaret 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak tan meslekten çıkarma cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.