a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak tan meslekten çıkarma cezasının iptali

Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak tan meslekten çıkarma cezasının iptali

Yetkili olmadığı halde sorgulama yapan polis memurunun meslekten çıkarma cezasının iptali yönünde kazanılan davadır.

Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak tan meslekten çıkarma cezasının iptali

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde şahsın gıyabında sorgulama yaptırdığı için polis memuru hakkında “Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak, bu şekilde elde edilen bilgileri paylaşmak veya yayın yoluyla duyurmak, log kayıtlarını degiştirmek veya silmek.” ten soruşturma açılır.

Polis memuru suç işleme kastının olmadığını, şahsın ifade vermesi için bilgi vermek zorunda kaldığını, soruşturmanın objektif olarak yürütülmediğini ifade etmiş ise de Meslekten Çıkarma Cezası verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak Meslekten Çıkarma Cezası İptal ettirilmiş ve yeniden mesleğe dönüşü sağlanmıştır.

Geçmiş olsun, Görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

yetkili olmadigi halde kisisel verilerle ilgili sorgulama yapmak 1
yetkili olmadigi halde kisisel verilerle ilgili sorgulama yapmak 2
yetkili olmadigi halde kisisel verilerle ilgili sorgulama yapmak 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev dışında alkol alan memura emre uymamaktan verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.