a

Görev dışında alkol alan memura emre uymamaktan verilen cezanın iptali

Görev dışında alkol alan memura verilen idari disiplin cezasının iptali.

Görev dışında alkol alan memura emre uymamaktan verilen cezanın iptali

Özel hayatında, görev dışında alkol alan ve alkollü araç kullanan memur durdurularak alkolmetreye üflemesi yönünde emir verilir. Memur ise görev dışında emir verilemeyeceğinden üflemez. Memur hakkında trafik kurallarını ihlal ettiği nedeniyle cezai işlem yapılmasına rağmen; görevli olmadığı halde verilen emri red ettiği iddiasıyla idari disiplin soruşturması açılarak “amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak ya da bu uyarılara kayıtsız kalmak, amir ve üstleri tarafından sorulan soruları gereken süre içinde yanıtlamamak” 3 Günlük Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen disiplin cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

uyarilarina uymamak ya da bu uyarilara kayitsiz kalmak 1
uyarilarina uymamak ya da bu uyarilara kayitsiz kalmak 2
uyarilarina uymamak ya da bu uyarilara kayitsiz kalmak 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Emre
  2 sene önce
  0 0

  Her ne kadar alkol içmeyi tasvip etmesem de, zaten trafikten ceza verilmesine rağmen gorevli olmayan memura emre uymamak gibi bir gerekçe ile görevdeymiş gibi ceza verilmesi de olmamış. Tebrik ederim yerinde bir karar olmuş, , başarılarınızın devamını diliyorum. Severek takip ediyorum sizi.

 • Tcmesut
  2 sene önce
  0 0

  Trafik suçundan cezayı haketmiş ama disiplin soruşturması ne alaka adam mesaisi dışında kaldı ki amir emri iş ve işleyiş ile alakalı olmalıdır şahıs memur olsun olmasın isterse alkolmetreye üflemez imtina hakkı vardır on göre işlem yapılır üfle diye emir veremez o amir oldu olacak akşamları eve ekmek almaya falan da yollasın memurları , keyfiyet mesleği ya yeminle.

Sıradaki haber:

Polis memurunun il içi atamasının durdurulması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.