a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Yetkili olmadığı halde elektronik ortamda kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak ve başkasıyla paylaşmak’tan meslekten çıkarılan polis memuru.

Yetkili olmadığı halde elektronik ortamda kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak ve başkasıyla paylaşmak’tan meslekten çıkarılan polis memuru.

Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak, bu şekilde elde edilen bilgileri paylaşmak veya yayın yoluyla duyurmak, log kayıtlarını değiştirmek veya silmek'ten verilen meslekten çıkarma cezasının iptali davası.

Yetkili olmadığı halde elektronik ortamda kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak ve başkasıyla paylaşmak’tan meslekten çıkarılan polis memuru.

Trafik tescilde çalışan polis memuru, arkadaşının ricası ile bir aracın plakasından durumu hakkında sorgulama yapıp whatsapp’tan ona gönderir. Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak, bu şekilde elde edilen bilgileri paylaşmak veya yayın yoluyla duyurmak, log kayıtlarını değiştirmek veya silmek’ten hakkında soruşturma açılarak soruşturma sonucunda polis memuruna meslekten çıkarma cezası verilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun açılan davası kazanılarak MESLEKTEN ÇIKARMA cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

yetkisi olmadığı halde kişisel verileri sorgulamak
kişisel verileri sorgulamak ve paylaşmak
yetkili olmadığı halde kişisel verileri sorgulamak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Silahını, araç ve gerecini, giyim ve kuşamını temiz tutmamak ‘tan verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.