a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Silahını, araç ve gerecini, giyim ve kuşamını temiz tutmamak ‘tan verilen cezanın iptali

Silahını, araç ve gerecini, giyim ve kuşamını temiz tutmamak ‘tan verilen cezanın iptali

Botu kirli olduğu için çarşı ve mahalle bekçisine "Silahını, araç ve gerecini, giyim ve kuşamını temiz tutmamak 'tan verilen ceza.

Silahını, araç ve gerecini, giyim ve kuşamını temiz tutmamak ‘tan verilen cezanın iptali

Komiser yardımcısı yaptığı denetimde çarşı ve mahalle bekçisinin botunun kirli olduğunu görerek, “botunun neden kirli olduğunu” sorar. Bekçi verdiği ifadede botunun kirli olmadığını temiz olduğunu ancak sabaha kadar park ve bahçelerde yaya devriye attığı için botunun kirlenmiş olabileceğini, diğer görev yaptığı personellerin botlarının da aynı şekilde olduğunu, amir geldiği zaman ilk selam veren memurun kendisi olduğunu herhangi bir şekilde saygısızlık yapmadığını beyan etmesine rağmen;

Sadece komiser yardımcısının tutmuş olduğu rapora istinaden çarşı ve mahalle bekçisine “Silahını, araç ve gerecini, giyim ve kuşamını temiz tutmamak, çalıştığı yerin temizliğine özen göstermemek” ten UYARMA CEZASI verilmiştir.

Avukat beyler tarafından açılan dava ile çarşı ve mahalle bekçisine verilen cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

Botu kirlenen bekçi
giyim ve kuşamını temiz tutmamak
giyim ve kusamini temiz tutmamaktan bekciye verilen ceza 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak’tan meslekten çıkarılan polisin kazanılan davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.