a

Kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak’tan meslekten çıkarılan polisin kazanılan davası.

Bilgisi olmadan bindiği araçta kaçak tütün bulunduğu gerekçesiyle polis memuruna kaçakçılarla ilişki kurduğu gerekçesiyle verilen meslekten çıkarma cezasının iptalidir.

Kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak’tan meslekten çıkarılan polisin kazanılan davası.

Polis memuru, arkadaşının arabasında kaçak tütün olduğunu bilmeden arkadaşının arabasıyla seyahat ederken; araba uygulama noktasında durdurulur ve yapılan kontrollerde arabada kaçak nargile tütünü ve pipo tütünü olduğu anlaşılarak işlem yapılır.

Araba sahibi ve polis memuru verdikleri ifadelerinde; polis memurunun arabada kaçak tütün olduğunu bilmediğini açıkça beyan etmelerine, polis memuru hakkında “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna Muhalefet” suçundan açılan adli soruşturma sonucunda Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “BERAAT” kararı verilmesine rağmen, polis memuruna Kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak tan Meslekten Çıkarma Cezası verilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun mesleğe dönmesi için açılan davası kazanılarak Meslekten Çıkarma Cezası İPTAL ettirilir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

kacakcilik yapmak veya kacakcilarla iliski kurmak 1
kacakcilik yapmak veya kacakcilarla iliski kurmak 2
kacakcilik yapmak veya kacakcilarla iliski kurmak 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Sağlık nedeniyle branştan çıkarılan özel harekat polisinin yeniden branşa dönmesi yönünde bölge idare mahkemesi kararı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.