a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Sağlık nedeniyle branştan çıkarılan özel harekat polisinin yeniden branşa dönmesi yönünde bölge idare mahkemesi kararı.

Sağlık nedeniyle branştan çıkarılan özel harekat polisinin yeniden branşa dönmesi yönünde bölge idare mahkemesi kararı.

Sağlık sorunları nedeniyle özel harekat branşından çıkarılan polis memurunun, yeniden branşa dönüşü konusunda kazanılan Bölge İdare Mahkemesi kararı.

Sağlık nedeniyle branştan çıkarılan özel harekat polisinin yeniden branşa dönmesi yönünde bölge idare mahkemesi kararı.

Özel harekat şube müdürlüğünde görev yapan polis memuru, “Alerjik Rinit ve nefes almayı etkileyen nedenler” rahatsızlığı nedeniyle idari izin talep eder. Polis memuru, e-nabız üzerinden 2017 – 2018 yıllarına ait rahatsızlıklarına dair ekran görüntülerini ve çıktılarını da idareye sunar.

Polis memuruna hastalığı nedeniyle idari izin verilmesi gerekirken, hakkında tutanak tutularak “söz konusu E-Nabız sisteminde yer alan kayıtlara göre polisin kronik hastalığı olduğundan, branşta görev yapmasının hem kendisi hem de birlikte görev yaptığı personelin hayatını tehlikeye atacak nitelikte olduğu değerlendirilerek özel harekat branşında görev yapmasının uygun olmadığı” şeklindeki teklifle branştan çıkarılır. Polis memurunun 2017 ve 2018 yıllarına ait sağlık durumunun ve mevcut sağlık durumunun şu anda hangi aşamada olduğu, gerçekten özel harekatta çalışmasına engel olacak seviyede olup olmadığı konusunda hiçbir araştırma yapılmadan; polis memurunun idari izin talebi nedeniyle gönderdiği rapora istinaden direkt olarak branştan çıkarılır.

Sağlık sorunları nedeniyle branştan çıkarılan özel harekat polis memurunun yeniden branşa dönmesi yönünde açılan davası Bölge İdare Mahkemesinde KAZANIŞMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

branstan cikarilmak 1
branstan cikarilmak 2
branstan cikarilmak 3
branstan cikarilmak 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Fazla yapılan ikinci bölge birinci hizmet süresinin ikinci bölge ikinci hizmet süresine eklenmesi. Fazladan yapılan şark süresi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.