a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Fazla yapılan ikinci bölge birinci hizmet süresinin ikinci bölge ikinci hizmet süresine eklenmesi. Fazladan yapılan şark süresi.

Fazla yapılan ikinci bölge birinci hizmet süresinin ikinci bölge ikinci hizmet süresine eklenmesi. Fazladan yapılan şark süresi.

Fazladan yapılan birinci şark hizmet süresinin ikinci bölge ikinci şark hizmet süresine eklenmesi davası.

Fazla yapılan ikinci bölge birinci hizmet süresinin ikinci bölge ikinci hizmet süresine eklenmesi. Fazladan yapılan şark süresi.

Polis memuru, zorunlu ikinci bölge birinci görev kapsamında atandığı ve hizmet süresi 2 yıl olan şark ilinde 3 yıl görev yaparak, fazladan 1 yıl yani %50 görev yapar. İkinci bölge ikinci görev kapsamında yeniden şarka atanan polis memuru; daha önce ikinci bölge birinci görevini ifa ettiği sırada fazladan yaptığı hizmet süresinin, yükümlü olduğu ikinci bölge ikinci görev süresine eklenmesi için talepte bulunur. Polis memurunun fazla yaptığı şark süresinin ikinci şarka eklenmesi talebi red edilir.

Polis memurunun daha önce fazladan yaptığı ikinci bölge hizmet süresinin ikinci bölge ikinci görev süresinden sayılması için avukat beylerce açılan davası idare mahkemesinde “Bu durumda, davacının ikinci bölgede daha önce çalıştığı fazla hizmet süresi o bölgenin zorunlu hizmet süresine oranlanıp, ikinci görev kapsamında atandığı Hakkari ilinin görev süresine bu oran üzerinden eklenerek, kalan ikinci bölge zorunlu hizmet süresinin hesaplanması gerekirken, davacının ikinci bölgede birinci görevini yaparken geçen fazla hizmet süresinin değerlendirilmesi istemiyle yaptığı başvurunun reddine dair dava konusu işlemde hukuka uygunluk bulunmamaktadır.” şeklinde karar verilerek kazanılmıştır.

Bilgi: Danıştay’ın daha önce fazladan yapılan şark sürelerinin ikinci şark hizmet süresine eklenmemesi yönündeki yeni çıkan kararı nedeniyle; danıştay kararından sonra ikinci bölgede fazladan yapılan süreler ikinci şarktan sayılmayacaktır. Ancak danıştay kararından önce fazladan yapılan süreler kazanılmış hak kapsamında değerlendirilerek ikinci şarka eklenebilir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

fazla yapilan ikinci bolge hizmeti 1
fazla yapilan ikinci bolge hizmeti 2
fazla yapilan ikinci bolge hizmeti 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Dmk madde 56 gereği Memuriyetten İlişiği kesilen memurlarla ilgili Bölge İdare Mahkemesinden önemli emsal karar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.