a

Hakkında açılan adli / idari soruşturma nedeniyle branştan çıkarılan polisin davası.

Kavgaya karıştığı için açılan soruşturma nedeniyle branştan çıkarılan özel harekat polisinin yeniden branşa dönmesi yönünde kazanılan davadır.

Hakkında açılan adli / idari soruşturma nedeniyle branştan çıkarılan polisin davası.

Karıştığı kavga nedeniyle “Kasten Yaralama, Tehdit ve Hakaret” ten müşteki/şüpheli olarak ifadesi alınan, hakkında adli ve idari işlem yapılan özel harekat polisi; Emniyet Hizmetleri Sınıfı Branş Yönetmeliği‘nin 10. maddesinin 3. fıkrasının (c) ve (ç) bentleri gereğince hakkında “Branştan Çıkartılma Talep Formu” doldurularak branştan çıkarılması teklif edilir. Özel harekat polisinin branştan çıkarılması teklifi Emniyet Genel Müdürü onayı ile kabul edilerek branştan çıkarılıp Genel Hizmet Branşına ataması yapılır.

Polis memuru hakkında açılan adli soruşturmada “Kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına” karar verilir. Ancak buna rağmen, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Branş Yönetmeliği‘ndeki “Adli ve/veya idari bir suçtan dolayı ceza almış olanlardan çalıştığı branşta verimli olamayacağı anlaşılanlar” ve “Personelin çalıştığı hizmette verimli olamayacağı veya hizmeti olumsuz etkilediği bilgi ve belgelerle anlaşılanlar” hükümleri gereği polis memuru özel harekat branşından çıkarılır.

Avukat beyler tarafından branştan çıkarılan polis memurunun yeniden branşa dönmesi için açılan DAVASI KAZANILARAK branştan çıkarma işlemi İPTAL ettirilmiştir..

Not: Branştan çıkarılan, Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

özel harekat branşından çıkarılma
branştan çıkarılan polis
branştan çıkarışan

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Pomem giriş sınavı sözlü mülakatta başarısız sayılan adayın sözlü mülakata itiraz davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.