a

Uyanık davranmamak ya da önlem almamak yüzünden tutuklu şahsın kaçmasına neden olmak’tan polise ceza.

"Muhafazası veya sevkiyle yükümlü bulunduğu şüpheli, sanık, tutuklu veya hükümlünün uyanık davranmamak ya da önlem almamak yüzünden kaçmasına neden olmak ya da yakalama görevini savsaklamak" tane polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Uyanık davranmamak ya da önlem almamak yüzünden tutuklu şahsın kaçmasına neden olmak’tan polise ceza.

Nezarethaneden Kaçan Şahıs Nedeniyle Polise Ceza
İş yerinden ve Kurumdan Hırsızlık suçundan Nezarethane Büro Amirliğinde gözaltında bulunan şahıs tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilir. Şahıs nezarethanede bulunduğu sırada kaçar ve aynı gün akşam saat 21.00’de yakalanır.

Polis memuru hakkında “uyanık davranmamak veya önlem almamak yüzünden tutuklu şahsın kaçmasına neden olmak” tan polis memuruna 10 Ay Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak “Muhafazası veya sevkiyle yükümlü bulunduğu şüpheli, sanık, tutuklu veya hükümlünün uyanık davranmamak ya da önlem almamak yüzünden kaçmasına neden olmak” (tutuklu şahsın kaçmasına neden olmak) tan verilen disiplin cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

uyanık davranmamak veya önlem almamak yüzünden tutuklu şahsın kaçmasına neden olmak
şüpheli sanık tutuklu hükümlünün kaçmasına neden olmak
tutuklu şahsın kaçmasına neden olmak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Bildirimleri süresi içinde yerine ulaştırmamak’tan jandarma uzman çavuşa verilen ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.