a

Tabur komutanlığında görev yapan jandarma teğmene verilen cezanın iptali

Uzman Erbaşları toplayarak Bölük Komutanını şikayet etmeye yönlendirdiği gerekçesiyle, Jandarma Teğmene verilen Kınama cezasının iptali yününde Kazanılan Davadır.

Tabur komutanlığında görev yapan jandarma teğmene verilen cezanın iptali

Uzman Erbaşları toplayarak Bölük Komutanını şikayet etmeye yönlendirdiği gerekçesiyle, Jandarma Teğmene “amirleri, üstleri, aynı rütbedeki veya çalışma arkadaşları hakkında ve onların bulunmadığı ortamlarda, onların işlem, eylem ve kişilikleri hakkında kötüleyici veya konuştuğu kişilerde kötü intiba bırakacak tarzda olumsuz sözler söylemek” ten verilen Kınama cezasının iptali yününde Kazandığımız Davadır.

Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığında jandarma teğmen olarak görev yapan müvekkil hakkında, takımında görevli uzman erbaşları toplayarak bölük komutanını şikayet etmeye yönlendirdiği iddiasıyla disiplin soruşturması başlatılmış, disiplin soruşturması neticesinde düzenlenen soruşturma raporunda, teğmen rütbesindeki müvekkilin “amirleri, üstleri, aynı rütbedeki veya çalışma arkadaşları hakkında ve onların bulunmadığı ortamlarda, onların işlem, eylem ve kişilikleri hakkında kötüleyici veya konuştuğu kişilerde kötü intiba bırakacak tarzda olumsuz sözler söylemek” fiilini işlediği kanaatine varılarak 7068 sayılı Kanun’un 8/2-g maddesi uyarınca cezalandırılmasının teklif edilmesi üzerine, KINAMA cezası verilmiştir. Avukat beylerce açılan davası sonucu verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amirin olmadigi yerde elestirme busra ozmen1
amirin olmadigi yerde elestirme busra ozmen2
amirin olmadigi yerde elestirme busra ozmen3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kurumlar arası geçiş yapılması yönünde kazanılan güncel mahkeme kararıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.