a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Suçlunun yakalanması için gerekli girişimde bulunmamak, resmi sıfatın gerektirdiği saygınlığa aykırı davranışta bulunmak.

Suçlunun yakalanması için gerekli girişimde bulunmamak, resmi sıfatın gerektirdiği saygınlığa aykırı davranışta bulunmak.

Kumar oynayanların yanında olduğu iddiasıyla polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir. Kumar oynayan memur iddiası.

Suçlunun yakalanması için gerekli girişimde bulunmamak, resmi sıfatın gerektirdiği saygınlığa aykırı davranışta bulunmak.

Polis memuru istirahatli saatlerinde arkadaşlarının daveti üzerine kıraathaneye gider. Kıraathanede arkadaşları kağıt oyunu oynar ve polis memuru da izleyici olarak yanlarında oturur. Kıraathaneden kumar oynatıldığı yönünde gelen ihbar üzerine görevli polis memurları kıraathaneye baskın yapar. Kıraathanede, istirahatli polis memuru da arkadaşlarının yanında izleyici olarak oturduğu için onun hakkında da işlem yapılır.

Polis memuru kendisinin kumar oynamadığını ve arkadaşlarının daveti üzerine izleyici olarak orda olduğunu beyan eder. Ayrıca polis memuru ismi geçen şahısları önceden tanıdığını, kumar oynadıklarına hiç tanık olmadığını, oynanan oyunun eğlence amaçlı olduğunu, kumar oynadıklarının hiç aklına gelmediğini söyler.

Tanıklar, masanın üzerinde bulunan paraları yemek siparişi vermek için koyduklarını beyan ederler. Buna rağmen polis memuru hakkında soruşturma açılarak “Görev sırasında yardım isteyen güvenlik görevlilerine haklı bir neden yokken yardımdan kaçınmak veya bildiği ya da gördüğü bir suçun izlenmesi ve suçlunun yakalanması için gerekli girişimde bulunmamak.” tan MESLEKTEN ÇIKARMA CEZASI teklif edilir.

Soruşturma sonunda polis memuruna “hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

suçlunun yakalanması için gerekli girişimde bulunmamak
kumar oynamak veya oynatmak
kumar oynayan memur
suçlunun yakalanması için gerekli girişimde bulunmamaktan verilen cezanın iptali

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Hastalandığı için pomeme kayıt yaptıramayan adayın kazanılan davasıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.