a

Hastalandığı için pomeme kayıt yaptıramayan adayın kazanılan davasıdır.

Sağlık sorunları nedeniyle pomem kaydını yapamayan adayın davası.

Hastalandığı için pomeme kayıt yaptıramayan adayın kazanılan davasıdır.

HASTALANDIĞI İÇİN POMEME KAYIT YAPTIRAMAYAN ADAY
POMEM sınavında asil olarak başarılı olan pomem adayının Pomeme planlaması yapılır. Ancak yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle POMEM geçici kaydını yaptıramaz. Pomem adayı birden fazla kez sağlık raporlarını da ekleyerek dilekçe yazıp kayıt yaptırmamasının mazeretini belirtir.

Pomem adayının sunduğu rapor süresi bitiminden hemen sonra da kaydını yaptırmadığından bahisle, Polis Akademisi Başkanlığının işlemi üzerine Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği’nin 20. maddesinin birinci fıkrası uyarınca POMEM’den ilişiğinin kesilir.

Sağlık sorunları nedeniyle pomeme kayıt yaptıramayan adayın Pomem’den ilişiğinin kesilmesi işleminin İPTAL‘ine dair açılan davası KAZANILMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

hastalandığı için pomeme kayıt yaptıramayan adayın davası
sağlık sorunlarından dolayı pomeme kayıt yaptıramayan aday

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Nezaket kurallarına aykırı tavır ve davranışlarda bulunmaktan komiser yardımcısına verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.