a

Sosyal medyada resmi üniformalı resimler paylaşan memura verilen cezanın iptali

Facebook sosyal paylaşım sitesinde kendisine ait hesaptan resmi üniformalı resimler paylaşan polis memuruna “amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak veya umursamamak” suçunu işlediğinden bahisle hakkında soruşturma açılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından “Sosyal Paylaşım Sitelerinde Emniyet Teşkilatı Birimleri ile Personeline Ait Hesapların Açılması ve Kullanımına Dair Standart’a göre bazı kuralların belirlendiği. Bu standartın 6.2. maddesinde, Emniyet Teşkilatı Personelinin sosyal paylaşım sitelerinde açacağı kişisel hesaplarda Emniyet Teşkilatını temsil eden resmi üniforma, logo, teçhizat, çalıştığı birim vb. görüntülerinin yer almaması gerektiğinin düzenleme altına alındığı buna dair hazırlanan “Sosyal Medya Paylaşımlar Hakkında” yazının polis memuruna tebliğ edildiği bu yüzden sosyal medyada resmi üniformalı paylaşım yapmasının disiplin cezası gerektirdiğinden KINAMA cezası verilmiştir. Memurun açılan davası ile verilen cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Meslekten çıkarılan polis memuruna emeklilik ikramiyesi verilmesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.