a

Skolyoz nedeniyle pmyo’dan ilişiği kesilen polis adayı

Skolyoz olduğu gerekçesiyle Sağlık Şartları Yönetmeliği kapsamında pmyo'dan ilişiği kesilen adayın yeniden okula dönmesi yönünde alınan mahkeme ara kararı.

Skolyoz nedeniyle pmyo’dan ilişiği kesilen polis adayı

Skolyoz Nedeniyle Pmyo’dan İlişik Kesilmesi
POMEM Giriş Yönetmeliği’nin 17 ve 18. maddeleri uyarınca sağlık kurulu raporu aldırılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okuluna geçici kaydı yapılan polis okulu öğrencisinin; sağlık raporunun Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Ek-3-9-A’ya uymadığından POMEM öğrencisi olamayacağına karar verilmesi nedeniyle PMYO öğrenciliğinden ilişiği kesilir.

Polis adayının açılan davasında Yürütmesinin Durdurulması kararı aldırılarak adayın yeniden okula dönüşü sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pmyo ilisik skolyoz yd 1
pmyo ilisik skolyoz yd 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev yerine geç giden polise görevde kayıtsızlık göstermek ‘ten ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.