a

Görev yerine geç giden polise görevde kayıtsızlık göstermek ‘ten ceza

Uygulama noktası görev yerine geç giden polis memuruna " Görevde kayıtsızlık göstermek, görevi savsaklamak " tan verilen cezanın İPTAL'i yönünde kazanılan dava.

Görev yerine geç giden polise görevde kayıtsızlık göstermek ‘ten ceza

Amirin telsizden “yanına bir bekçi alarak uygulama noktasına geç” emri sonrası, tek çalışan polis memuru yanına bekçi verilmesi için polis merkezinde beklerken; amir polis merkezine gelip polis memurunun uygulama noktasına gitmediğini görür. Polis memuru henüz bir bekçinin görevlendirilmediğini, yanına bir bekçinin görevlendirilmesini beklediğini beyan eder. Polis memuru hakkında, uygulama görev yerine geç gittiği için rapor yazılarak soruşturma açılır ve ” Görevde kayıtsızlık göstermek, görevi savsaklamak veya geçerli bir özrü olmaksızın belirtilen sürede bitirmemek ” ten 3 Gün Aylıktan Kesme Cezası verilir ve 3 Ceza Puanı Özlük Dosyasına işlenir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Fazladan yapılan şark süresi konusunda emsal karar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.