a

Fazladan yapılan şark süresi konusunda emsal karar

Daha önce yapılan fazladan şark sürelerinin ikinci şarka eklenerek şark süresinin kısalması konusunda kazanılan emsal karar.

Fazladan yapılan şark süresi konusunda emsal karar

Fazladan Yapılan Şark Süresinin İkinci Şarka Eklenmesi ve Şark Süresinin Kısalması Davası
İkinci şarka ataması yapılan polis memuru; geçmişte Muş il’inde ilk şark görevini yaparken 1 yıl 2 ay fazladan şark hizmeti yaptığını, fazladan yaptığı bu şark sürelerinin şu an Van il’inde yaptığı ikinci şark hizmet süresine eklenmesini talep eder. Polis memurunun talebine olumsuz cevap verilerek talebi red edilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak daha önce fazladan yaptığı 1 yıl 2 ay şark süreleri şu anki şark hizmeti sürelerine eklendi.

Polis memuru ikinci şark görevini 1 yıl 2 ay erken bitirecek.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

fazla yapilan sark suresi 1
fazla yapilan sark suresi 2
fazla yapilan sark suresi 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (6)
 • Fatih terli
  2 sene önce
  0 0

  İyi akşamlar ben daha önce birinci şark görevimi Sivas’ın Gürün ilçesinde (3 yıllık görev süresi) 8 Aralık 2011 de başladım 3 yıl ipka vererek 17 temmuz 2017 de ilişiğini keserek Kahramanmaraş ta batı görevime başladım, ikinci sarktan muaf olur muyum görev süresinin iki katından 3-4 ay eksik yaptım, fazla yaptığım görev süresi ikinci şarka sayılır mı

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Fatih bey, emniyet atama yönetmeliği madde 23 te şu hüküm vardır.

  “Personelin bölgelere göre birimlerdeki hizmet süreleri ekli (1) sayılı cetvelde gösterilmiştir. Ancak emniyet amiri ve emniyet müdürü rütbesi hariç ikinci bölge hizmetine ikinci defa ataması yapılan personel, ekli (1) sayılı cetvelde gösterilen birimlerin hizmet sürelerinden (hizmet süresi iki yıl olan birimler hariç) bir yıl eksik görev yapması durumunda ikinci bölge görevini tamamlamış sayılır.”

 • Taylan Köle
  2 sene önce
  0 0

  Sevgili admin böyle bir karar verilmesine vesile olduğunuzdan dolayı sizleri tebrik ederim. Benimde aynı sorunum var şöyle ki; 2004-2007 yılları arasında zorunlu hizmet süresi 2 yıl olan Elazığ Arıcak ilçesinde 3 yıl görev yaparak batı iline atamam yapıldı. Bu yılda 2. Şark hazırlığım geldi ve tercih yaptım. Benim sorum bir yıl fazladan yapmış olduğum hizmet süresini 2.şark hizmetinden mahsup edebilirmiyim. (2.şarkıma haziran ayında atamam yapılacak yer belli değil) Son çıkan yönetmelik kapsamında 3 yıllık bir yere atamam yapılırsa 2. şarkına gidenler 1 yıl eksik hizmete tabi maddesine göre 2 yıl görev yapacağımdan ilk görev yaptığım fazla 1 yıl karar ile mahsup edilirse ve buranın görev süresi benim için bir yıla düşer mi? Ayrıca emniyet genel müdürlüğüne dilekçemi ne zaman vermem uygun olur ? Teşekkür ederim 

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Taylan bey 1 yıl eksik yapan personel ikinci bölge grubunu tamamlamış sayılacak. İkinci gruba ikinci defa atanan bütün memurlara 1 yıl eksik şark yaptırılmayacağı için sizi etkilemez. Bu madde idarece erken ataması yapılan veya eş durumu gibi gerekçelerle erken atanan ve 1 yıl eksik yapan kişilere etki ediyor. Siz daha önce 2 yıllık bir yerde 1 yıl fazla kaldığınız için % 50 görev yapmış oluyorsunuz. Yeni atanacağınız yerin hizmet süresinin % 50 sini yapınca bölge hizmetinizi tamamlamış sayılırsınız. Atandığınız zaman dilekçe verip geçmişte % 50 fazladan yaptığınız fazladan sürenin eklenmesini ve yüzdelik olarak oranlanarak hizmet sürenizin yeniden düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

 • Herbokolog_36
  2 sene önce
  0 0

  Emsal mahkeme kararlarını tıklayıp büyütüp küçültme imkanı getirmenizi istirham ediyorum.Malum büyütüp küçültme olmayınca okumak zorlaşıyor teşekkürler.

 • admin
  2 sene önce
  1 0

  Sayın HerBilgilik 🙂 , siteden resimler büyütülüp küçültülebiliyor şu anda. Ancak uygulama üzerinden bu yapılamıyor çünkü uygulamanın genel özelliği bu şekildedir. Bütün haber uygulamalarını incelerseniz hiç birinde resimlerin büyütülüp küçültülemediğini görürsünüz 🙂

Sıradaki haber:

Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşa düşük sicil notu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.