a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Sağlıktan ilişiği kesilen ve dava ile bekçiye çalışmadığı sürelerdeki parasal ve özlük haklarının iadesi.

Sağlıktan ilişiği kesilen ve dava ile bekçiye çalışmadığı sürelerdeki parasal ve özlük haklarının iadesi.

Sağlıktan elenerek dava yoluyla mesleğe geri dönen bekçiye, parasal haklarının yasal faiziyle birlikte iadesi ve özlük haklarının iadesine dair kazanılan davadır.

Sağlıktan ilişiği kesilen ve dava ile bekçiye çalışmadığı sürelerdeki parasal ve özlük haklarının iadesi.

SAĞLIKTAN İLİŞİĞİ KESİLEN BEKÇİYE PARASAL VE ÖZLÜK HAKLARININ İADESİ
Çarsı ve Mahalle Bekçiliği Sınavını 45. asil olarak kazanan bekçinin “sağlık durumunun Emniyet Şartları Sağlık Yönetmeliği Ek-3/5-A uymadığı” gerekçesiyle daha önce meslekten ilişiği kesilmiş dava yoluyla mesleğe geri dönmesi sağlanmıştı. Akabinde açılan bu dava ile, bekçinin sağlık şartları nedeniyle meslekten çıkarılmasından dolayı yoksun kaldığı parasal haklarının yasal faiziyle birlikte ödenmesi ve özlük haklarının iadesi yönünde davası kazanılmıştır.

Bu karara istinaden sağlık nedeniyle meslekten ilişiği kesilen bekçiye, çalışmadığı dönemler nedeniyle yoksun kaldığı parasal hakları ve özlük hakları iade edilecektir.

Karar hayırlı olsun, Çarşı ve Mahalle Bekçisine görevlerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin cezası alan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

sağlıktan ilişiği kesilen bekçi
sağlıktan ilişiği kesilen

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Araçta kaçak sigara yakalatan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali. Parasal hakların iadesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.