a

Araçta kaçak sigara yakalatan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali. Parasal hakların iadesi.

Resmi araçta kaçak sigara olduğu gerekçesiyle polis memuru hakkında açılan disiplin soruşturması sonrası verilen disiplin cezasının iptali ve parasal haklarının iadesi mahkeme kararıdır.

Araçta kaçak sigara yakalatan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali. Parasal hakların iadesi.

Suriye görev gücü kapsamında Suriye’de görevli polis memuruna, gidiş gelişlerde özel aracıyla değil kamu aracıyla gidiş geliş yapacağına dair yapılan tebliğ sonrası polis memuru Suriye’den ülkeye giriş yaparken araçta 22 karton sigara olduğu görülür. Gümrük İdaresi personellerince tutanak düzenlenerek konu Emniyete bildirilir ve polis memuru hakkında “Kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak” suçunu işleyip işlemediği konusunda idari disiplin soruşturması açılır.

Polis memuru, sigaraların kendisine ait olmadığını, aracın şahsi araç olmayıp resmi araç olduğunu, kendisinden başka bir çok farklı görevli memurun da bu aracı kullandığını beyan eder. Yürütülen disiplin soruşturması sonucunda “22 karton sigaranın polis memurlarına ait olup olmadığı ya da 22 karton sigaranın araç içerisinde bulunduğuna dair bilgileri olduğu yönünde kesin bir kanaate ulaşılmadığı” şeklinde, polis memurlarının sigaradan haberlerinin bile olup olmadıkları konusunda somut delil olmadığına dair rapor olmasına rağmen; polis memuruna “Kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak” tan ceza verilemeyip, “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan 6 Günlük Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

araçta kaçak sigara yakalatan polis
kaçak sigara yakalatan polis
kaçak sigara yakalatmak
kaçakçılık yapmak veya kaçakçılarla ilişki kurmak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası puanı almaktan meslekten çıkarılan polisin kazanılan davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.