a

Son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası puanı almaktan meslekten çıkarılan polisin kazanılan davası.

En son alınan disiplin cezasının kesinleştiği tarihten geriye doğru son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası puanı almaktan meslekten çıkarılan polisin kazanılan davası.

Son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası puanı almaktan meslekten çıkarılan polisin kazanılan davası.

Çeşitli gerekçelerle farklı zamanlarda hakkında açılan soruşturmalar sonucu polis memuruna en son alınan disiplin cezasının kesinleştiği tarihten geriye doğru son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası verildiği gerekçesiyle 7068 Sayılı Kanun’unun 12/1-a maddesi gereğince “En son alınan disiplin cezasının kesinleştiği tarihten geriye doğru son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası puanı veya en az iki farklı disiplin amirinden toplam on iki defa veya daha fazla disiplin cezası almak” fiilini işlediğinden bahisle Meslekten Çıkarma Cezası verilerek meslekten ilişiği kesilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak “son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası puanı almak” tan verilen Meslekten Çıkarma Cezası İPTAL ettirilmiştir.

Geçmiş olsun, Görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

son bir yıl içinde yirmi disiplin cezası puanı almak
bir yılda 20 ceza puanı almak
bir yılda yirmi ceza puanı almak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amirin verdiği emri yerine getirmemekten polise verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.