a

Pomem ön sağlık kontrolünde boy kısalığı nedeniyle elenen adayın kazanılan YD davası.

Pomem ön sağlık şartlarını sağlamadığı nedeniyle elenen adayın davasıdır.

Pomem ön sağlık kontrolünde boy kısalığı nedeniyle elenen adayın kazanılan YD davası.

Pomem Ön Sağlıktan Elenme Davası.
Polis Akademisi Başkanlığı 27. Dönem POMEM sınavına başvuru yapan adayın 23.03.2021 tarihinde ön sağlık kontrolü için boyu ölçülür, adayın boyu sağlık şartlarında istenen uzunlukta olmasına rağmen ölçüm sonucu boyunun 160,8 cm olduğu belirtilerek ”boy kısalığı” gerekçesiyle 23.03.2021 tarihli ön sağlık kontrol komisyonu karar formu ile aday hakkında ”Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilerek pomem başvurusu sonlandırılır. Avukat beylerce açılan dava ile mahkemece Yürütülmesinin Durdurulması kararı çıkarılmış. Aday, Malatya Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek burada hazırlanan 29.06.2021 tarih ve …21629123335274c005 rapor nolu durum bildirir sağlık kurulu raporunun İç Hastalıklar hanesinde; ”boy:162,20 cm, Ağırlık 69.7 kg” karar hanesinde; ”Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin EK-3/1-A-a ve b maddelerinde belirtilen boy ve kilo şartını sağlar. Sağlık kurulu raporudur.” şeklinde kurul raporu aldırılmış ve adayın pomeme başvuru hakkı kazanılarak pomem’e başvurusu sağlanmıştır.

Not: Ön sağlıktan elenen polis adayları, Disiplin Cezası alan memurlar, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pomem girisi saglik kontrolu boy kisaligi1
pomem girisi saglik kontrolu boy kisaligi2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Soruşturma gerekçesiyle rütbe verilmeyen komiser yardımcısına komiserlik rütbesi verilmesine dair bölge idare mahkemesi kararı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.