a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Koruduğu yerin arka tarafında kablo çalınan polise görevi savsaklama nedeniyle ağırlaştırıcı nedenden verilen cezanın iptali.

Koruduğu yerin arka tarafında kablo çalınan polise görevi savsaklama nedeniyle ağırlaştırıcı nedenden verilen cezanın iptali.

Nöbet noktası sorumluluk görev alanı dışında hırsızlık yapıldığı için polis memuruna ağırlaştırıcı neden verilen cezanın iptalidir.

Koruduğu yerin arka tarafında kablo çalınan polise görevi savsaklama nedeniyle ağırlaştırıcı nedenden verilen cezanın iptali.

Vali Konağı’nda 1 ‘kamera, telsiz ve santral görevlisi’ ile 2 nokta görevi olmak üzere toplamda 3 polis memuru görevlidir. Gün içinde elektrik kesintisi olur ve hemen jeneratör devreye girer. Çevrede elektrik çalışması olduğu bilgisi nedeniyle durumdan şüphelenilmez. Ancak yine de ilerleyen saatlerde elektrik dağıtım şirketi aranılarak durum hakkında bilgi talep edilir. Elektrik şirketi tarafından elektrik kesintisinin olmadığı bilgisi verilince, hemen kameralar kontrol edilir ve şüpheli bir şahsın konağa ait olmayan ve nöbetçiler tarafından görünmeyen şahsa ait olan arkadaki bahçenin tellerinden atlayarak arkadaki panodan kablo kestiği görülüp; konu hakkında hemen savcılığa bilgi verilir ve şahsın yakalanması için çalışmalar başlatılır. Elektrik kesintisinin nedeni şüpheli şahsın bakır telleri satmak için kabloları kesmesi olduğu anlaşılır.

Bunun üzerine kameralardan sorumlu olmayan, nokta nöbeti alanında herhangi bir aksaklık meydana gelmeyen polis memuru hakkında da soruşturma açılarak “Bu fıkrada disiplinsizlik olarak saptanan eylem, işlem, tutum ve davranışlar dışında herhangi bir biçimde görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek” ten kınama cezası verilmesi gerekirken ağırlaştırıcı neden olduğu iddiasıyla polis memuruna 6 Ay Aylıktan Kesme Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memuru, olayın meydana geldiği alanda görevli olmadığını, olay yerinin kendi sorumluluk alanından görünmediğini, Kendi sorumluluk alanında herhangi bir aksaklığın meydana gelmediğini, olay yerinin ancak kameralardan görünebileceğini ve kendisinin kameraları izlemekle görevli olmadığını beyan etmesine rağmen maalesef yine de cezası ağırlaştırılarak polis memuruna ceza verilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun açılan davasını kazanarak verilen cezanın İPTAL‘i sağlandı. Geçmiş olsun görevlerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

görevi savsaklama
görevi savsaklamak
cezada ağırlaştırıcı neden
cezayı ağırlaştırıcı neden
cezayı ağırlaştırma
gorevi savsaklama agirlastirici neden 6

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek’ten polise verilen cezanın Bölge İdare Mahkemesi’nde iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.