a

İdari kısımda çalışan personele hafta sonu görev yazılamaz.

Jandarma idari kısımda çalışan personele hafta sonu görev yazılamayacağına dair mahkeme kararıdır.

İdari kısımda çalışan personele hafta sonu görev yazılamaz.

İDARİ KISIM PERSONELİNE HAFTA SONU GÖREV YAZILAMAYACAĞINA DAİR MAHKEME KARARIDIR
Epilepsi tanısı nedeniyle gece vardiyası ve nöbet tutmasının uygun olmadığına karar verilen Uzman J. V. Kad. Çavuş idari işler kısmında görevlendirilir. Ancak hafta sonu da gündüz 08:30 ile 17:30 arasında görev yazılır.

Uzman J. V. Kad. Çavuş haftada 40 saatten fazla çalışmaması gerektiği, hafta sonu yazılan görevin de nöbet görevi kapsamında olduğu için görev yazılmamasını ister. Talebi red edilerek; görevin personel eksikliği nedeniyle yazıldığı, nöbet olarak yazılmadığı ve geçici görevlendirme olduğu belirtilir.

İdari Kısım İdare Elemanı olarak görev yapan J. V. Kad. Çavuş, idarenin talebini red etmesi üzerine dava açar. Mahkeme her ne kadar gece görev yazılmazsa da hafta sonu yazılan görevin de nöbet görevi olduğuna ve bu şekilde görev yazılamayacağına hükmetmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

idari kısım personeline hafta sonu görevi yazılamaz
jandarma idari kısım hafta sonu nöbeti

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumsuz sonuçlanan uzman erbaş adayının kazanılan davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.