a

Görevi savsaklamak ‘tan polise verilen 24 ay durdurma ve 5 ceza paunının iptali

İhbar gelip işlenen suç gerçekleştikten sonra olayla ilgili görevlendirilen ve görevini savcılık kararıyla yaptığı sabit olan polis memuruna "suçu önlemede görev ihmali olduğu ve görevi savsakladığı" gerekçesiyle verilen disiplin cezasının iptalidir.

Görevi savsaklamak ‘tan polise verilen 24 ay durdurma ve 5 ceza paunının iptali

Görevi savsaklamak ”tan polis verilen disiplin cezası.
İhbar gelip işlenen suç gerçekleştikten sonra olayla ilgili görevlendirilen ve görevini mahkeme kararıyla yaptığı sabit olan polis memuruna suçu önlemede ihmali olduğu gerekçesiyle “görevde kayıtsızlık göstermek, görevi savsaklamak” filini işlediğinden bahisle 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 8. maddesinin 3. fıkrasının (a-13) bendi ile 10. maddesinin 10. fıkrası uyarınca “24 Ay Uzun Süreli Durdurma” cezasıyla cezalandırılmasına, aynı Kanun’un 12. maddesinin 3. fıkrası uyarınca “Uzun Süreli Durdurma” cezasının karşılığı olan 5 (beş) ceza puanının davacının özlük dosyasına islenmesine ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125/5 maddesi uyarınca cezanın brüt aylığından 1/2 oranında kesinti yapılması şeklinde uygulanması yönünde Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Disiplin Kurulu tarafından karar verilmiştir. Avukat beyler tarafından açılan dava sonucu polis memuruna verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.


Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

savsaklama mustafa arslan cocuk sube1
savsaklama mustafa arslan cocuk sube2
savsaklama mustafa arslan cocuk sube3
savsaklama mustafa arslan cocuk sube4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tabur komutanlığında görev yapan jandarma teğmene verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.