a

Eşiyle tartışıp kavga eden polis memurunun branştan çıkarılması ve dava yoluyla branşa dönmesi

Aile içi kavga nedeniyle branştan çıkarılan polisin yeniden branşa dönmesi, özlük hakları ve parasal haklarını yasal faiziyle geri alması yönünde kazanılan dava.

Eşiyle tartışıp kavga eden polis memurunun branştan çıkarılması ve dava yoluyla branşa dönmesi

Polis Memurunun Branşa Geri Dönmesi ve Parasal Haklarını Yasal Faiziyle Alması !

Eşiyle tartıştığı ve kavga ettiği iddiasıyla eşi tarafından savcılığa şikayet edilen polis memuru özel harekat branşından çıkarılır. Olay aile içinde anlık bir olay olup daha sonra eşler karşılıklı olarak şikayetlerini geri çekerler ve adli olarak polis memuru hakkında kovuşturmaya yer yoktur kararı verilerek dosya kapanır. Eşi tarafından alınan darp raporu ise olay günü değil olaydan bir gün sonra alınmıştır. Olay polis memurunun istirahatli saatinde, aile konutunda, özel hayatında gerçekleşmiş bir konudur. Olayda tanıklar, kamera kayıtları vb. somut deliller olmadığından her türlü şüpheden uzak somut delillerle olay ispatlanamamıştır. Buna rağmen polis memuru hakkında açılan idari soruşturmada disiplin cezası verilerek, polis memuru branştan çıkarılmıştır.

Avukat beyler tarafından açılan dava kazanılarak polis memurunun;
1) Branşa Dönüşü sağlanmış,
2) Özlük Haklarının iadesi sağlanmış,
3) Parasal Haklarının Yasal Faiziyle birlikte iadesi sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan (POLİS – BEKÇİ – JANDARMA – ASKER) bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

IMG 20211201 111211 711
IMG 20211201 111221 719
IMG 20211201 111214 681
IMG 20211201 111217 353

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kanuna aykırı şekilde elde edilen delille müdüre hakaret ettiği gerekçesiyle memura verilen disiplin cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.