a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Kanuna aykırı şekilde elde edilen delille müdüre hakaret ettiği gerekçesiyle memura verilen disiplin cezanın iptali

Kanuna aykırı şekilde elde edilen delille müdüre hakaret ettiği gerekçesiyle memura verilen disiplin cezanın iptali

Telefonda konuşurken şube müdürüne hakaret ettiği iddiasıyla polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir.

Kanuna aykırı şekilde elde edilen delille müdüre hakaret ettiği gerekçesiyle memura verilen disiplin cezanın iptali

Müdüre Hakaret Ettiği İddiasıyla Polise Verilen Cezanın İptali !.
Baş polis memuru hakkında açılan soruşturmada, soruşturmaya delil olarak sunduğu ve mahkeme kararı olmadan kendi yaptığı ses kaydında; polis memurunun Şube Müdürünü kast ettiği iddiası ile “…Müdür Beyin biraz kişiliği olsa, …”; “Yemiyor, beni aracı koyuyor, …” şeklindeki konuşmalarının tespit edilmesi üzerine; polis memuru hakkında da soruşturma açılarak; “Amirleri, üstleri, aynı rütbedeki veya çalışma arkadaşları hakkında ve onların bulunmadığı ortamlarda, onların işlem, eylem ve kişilikleri hakkında kötüleyici veya konuştuğu kişilerde kötü intiba bırakacak tarzda olumsuz sözler söylemek” fiilini işlediği gerekçesiyle Kınama cezası ve Ceza puanı verilir.

Avukat beyler tarafından açılan dava ile;
Baş polis hakkında yürütülen soruşturma sırasında baş polisin sunduğu cd’nin incelenmesi sonucu konuşmaların ortaya çıktığı. Dolayısı ile polis memuru ile ilgisi bulunmayan bir soruşturmada, polis memurunun bilgisi olmadan elde edilen ses kayıtlarının, polis memuru hakkında yürütülen disiplin soruşturmasında özel hayatın gizliliği hakkına orantısız müdahale oluşturduğu gerekçesiyle delil olarak kullanılamayacağı ve disiplin cezası verilemeyeceğinden, polis memuruna verilen cezayı avukat beyler İPTAL ettirdiler.

Yasalara aykırı bir şekilde elde edilen delillere dayanılarak memura ceza verilemez.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan (POLİS – BEKÇİ – JANDARMA – ASKER) bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amirleri elestirme ozel hayatin gizliligi izinsiz ses kaydi 1
amirleri elestirme ozel hayatin gizliligi izinsiz ses kaydi 2
amirleri elestirme ozel hayatin gizliligi izinsiz ses kaydi 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Whatsapp’tan asparagas uydurma haber paylaşan memura verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.