a

Ekip aracıyla kaza yapan polise verilen cezanın iptali

Ekip aracıyla kaza yapan polise verilen cezanın iptali

Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde çalışan polis memuru resmi polis aracı (ekip otosu) ile yaralamalı trafik kazası yapmış. Taksirle yaralamalı trafik kazası sonrasında ekip arabasında meydana gelen hasar tamir edilerek Lojistik Şube Müdürlüğü Araç Uygunluk Belgesinde “araçtaki hasarın aslına uygun olarak yapıldığı” tespit edilmiştir. Polis memuru hakkında 7068 sayılı Kanunun 8-4-b-4 maddesi uyarınca açılan idari soruşturmada “Teslim aldığı her çeşit motorlu araç, makine, cihaz ve teçhizatta ağır kusur veya hizmetten ayrılabilen kişisel kusurla hasara sebep olmak” suçunu işlediğinden bahisle “6 ay kısa süreli durdurma” cezası verilmiş; idare mahkemesine avukat beylerce açılan iptal davası ile disiplin cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amir ve üstlerini haksız şikayet ettiği nedeniyle memura verilen disiplin cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.