a

Amir ve üstlerini haksız şikayet ettiği nedeniyle memura verilen disiplin cezasının iptali

Polis lojmanları yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan polis memurunun, “daha önce yapılan iş ve işlemlerle ilgili olarak ilçe emniyet müdürüne bilgi verdiği, ancak bu usulsüz işlemlerle ilgili olarak herhangi bir tetkikin yapılmadığı, ilçe emniyet müdürü tarafından bu usulsüzlüklere görmezden gelmesi için kendisine baskı yapıldığı, en sonunda ilçe emniyet müdürü tarafından istifası istendiği, sürekli baskı ve tehdit edildiği için yasal haklarını kullanarak müdürü şikayet ettiği” iddiasıyla, polise “amirlerini, üstlerini, aynı rütbedeki arkadaşlarını, astlarını veya diğer mesai arkadaşlarını haksız yere şikayet etmek” ten verilen 4 ay kısa süreli durdurma cezasının İPTAL‘i.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Performans puanı düşük verilen memurun amir ve üstlerine hakaret ettiği iddiasıyla verilen cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.