a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Doldur boşalt yaparken yanlışlıkla silahı patlatan bekçiye dikkatsizlik, tedbirsizlik sonucu silahı patlattığı için verilen cezanın iptali.

Doldur boşalt yaparken yanlışlıkla silahı patlatan bekçiye dikkatsizlik, tedbirsizlik sonucu silahı patlattığı için verilen cezanın iptali.

Silahın dolu olup olmadığını kontrol etmek için doldur boşalt yaparken yanlışlıkla silahı patlatan bekçiye verilen cezanın iptali.

Doldur boşalt yaparken yanlışlıkla silahı patlatan bekçiye dikkatsizlik, tedbirsizlik sonucu silahı patlattığı için verilen cezanın iptali.

Devriye görevlerini ifa ettikleri esnada çarşı ve mahalle bekçilerine mukavemette bulunulur. Jiletli sopa ile bekçilere yapılan saldırı sonrası bekçiler yüzünden ve vücutlarının çeşitli yerlerinden ciddi şekilde jiletle yaralanır. Bekçilere mukavemet gösterildiği ve yaralandıkları için hastaneye kaldırıldıkları şeklindeki anons üzerine diğer çarşı ve mahalle bekçileri yaralanan arkadaşlarının sağlık durumunu öğrenmek ve kan vermek gerekirse kan bağışında bulunmak için hastaneye giderler. Yaralanan bekçilerin vücutlarının başka yerlerinde yaralanmanın olup olmadığının anlaşılması için kıyafetlerini çıkarmaları gerektiğinden; bekçilerin teçhizat ve silahlarını hastaneye gelen bekçiler muhafaza altına alırlar. Hastaneye destek için gelen bekçi yaralanan bekçinin silahını alıp emniyetli bir şekilde muhafaza altına almak için kör noktaya dikkatli ve duyarlı bir şekilde doldur boşalt yapmak için silahı kontrol etmek istediği esnada silah aniden patlar.

Kaza ile silahı patlatan çarşı ve mahalle bekçisine adli olarak “Genel güvenliğin taksirle Tehlikeye Sokulması” suçu kapsamında soruşturma açılmış ve soruşturma sonrası “Kovuşturmaya Yer Olmadığı” na karar verilmiştir. İdari olarak ise, “Bu fıkrada disiplinsizlik olarak saptanan eylem, işlem, tutum ve davranışlar dışında herhangi bir biçimde görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek.” ten UYARMA CEZASI verilerek 1 Ceza Puanı da özlük dosyasına işlenmesine karar verilmiştir.

Tamamen iyi niyetli olarak, dikkatli ve duyarlı davranarak, silahı güvenle muhafaza altına almak için doldur boşalt yaptığı esnada kazayla silahı patlatan çarşı ve mahalle bekçisine verilen disiplin cezası; avukat beylerce açılan dava sonucu İPTAL ettirilmiştir.

Geçmiş olsun, Görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

Silahla ateş etmek
yanlışlıkla ateş etmek
dikkatsizlikle silahı patlatmak
kazayla ateş etmek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Babasının hastalığı nedeniyle mazeret ataması konusunda Bölge İdare Mahkemesinden Emsal Karar. Anne baba sağlık özrü ataması.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.