a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Babasının hastalığı nedeniyle mazeret ataması konusunda Bölge İdare Mahkemesinden Emsal Karar. Anne baba sağlık özrü ataması.

Babasının hastalığı nedeniyle mazeret ataması konusunda Bölge İdare Mahkemesinden Emsal Karar. Anne baba sağlık özrü ataması.

Babasının sağlık özrü nedeniyle polis memurunun mazeret ataması konusunda Bölge İdare Mahkemesi ÖNEMLİ BİR EMSAL KARAR'a imza attı. İşte çok konuşulacak olan o emsal karar.

Babasının hastalığı nedeniyle mazeret ataması konusunda Bölge İdare Mahkemesinden Emsal Karar. Anne baba sağlık özrü ataması.

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi polis memurları için çok önemli bir emsal karara imza attı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru, babasının Alzheimer hastası olduğu, tıbbi ve fiziki bakıma muhtaç bulunduğu, başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını tek başına idame edemeyeceği hususunda sağlık kurulu raporunu ve babasının vasisi olduğuna dair mahkeme kararını ekleyerek; sağlık özrü nedeniyle babasının yaşadığı yere atama talep eder. Polis memurunun babasının hastalığı nedeniyle yapmış olduğu mazeret ataması talebi red edilir.

Bunun üzerine avukat beylerce polis memurunun atamasının yapılması için ilk derece mahkemesinde davası açılır. İlk derece mahkemesinin davayı red etmesi üzerine avukat beyler tarafından hemen üst mahkeme olan Bölge İdare Mahkemesine itiraz edilir. Güncel emniyet atama yönetmeliğinde belirtildiği üzere, polis memuru evin tek çocuğu olmamasına rağmen; İstanbul Bölge İdare Mahkemesi ilk derece mahkemesinin kararını TEMYİZ YOLU KAPALI OLMAK ÜZERE KESİN OLARAK OY BİRLİĞİYLE BOZARAK, polis memurunun, babasının sağlık özrü nedeniyle atamasının yapılması yönünde KARAR VERDİ.

Bu karar kesin karar olup, bütün polis memurları için çok önemli bir emsal karardır.

Polis memurunun babasına acil şifalar diliyor, yeni görev yerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin cezası alan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

anne baba sağlık nedeniyle atama
sağlık özrü ataması
babasının sağlık özrü nedeniyle atama

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Resmi göreve sivil kıyafetle giden polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.