a

Cooper testine katılmayan özel harekat polisine verilen cezanın iptalidir.

Hasta olduğu için cooper testine katılmayan özel harekat polisine verilen cezanın iptalidir.

Cooper testine katılmayan özel harekat polisine verilen cezanın iptalidir.

Cooper Testine Katılmayan Polise Ceza
Daha önce katıldığı operasyonda atılan el bombasından kopan şarapnel parçası ayağına denk gelerek ayağından yaralanan ve halen şarapnel parçası ayağında olan polis memuru sağlık raporunu sunmasına rağmen; Cooper Testine girmesi yönünde emir verilir. Polis memuru durumu izah etmesine rağmen teste girmesi yönünde emir verilir. Polis memuru koşmaya başlar ancak ayağındaki ağrı nedeniyle testi yarıda bırakarak Cooper Testini yarıda bırakmak zorunda kalır.

Bunun üzerine polis memuru hakkında, komiser yardımcısı ve bir polis memuru tarafından tutanak düzenleyerek soruşturma açılır. Soruşturma sonucu polis memuruna “Görevde kayıtsızlık göstermek, görevi savsaklamak veya geçerli bir özrü olmaksızın belirtilen sürede bitirmemek” ten 3 Günlük Aylık Kesimi Cezası verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

cooper testine katılmayan özel harekat polisine ceza
cooper testine katılmayan polis
cooper testine girmeyen polis
özel harekat polisi cooper testi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kamu görevinden çıkarma davası. Kamu görevinden çıkarılan polisin mesleğe dönmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.