a

Kamu görevinden çıkarma davası. Kamu görevinden çıkarılan polisin mesleğe dönmesi.

Kamu görevinden çıkarma işleminin iptaline dair kazanılan emsal karardır.

Kamu görevinden çıkarma davası. Kamu görevinden çıkarılan polisin mesleğe dönmesi.

Bir grup polis memuru hakkında yapılan araştırma sonunda düzenlenen raporda somut delillere dayanmadan sadece muhakkikin Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı ve bunlarla irtibatı bulunduğunu” na dair DEĞERLENDİRMESİNE istinaden polis memurları hakkında KAMU GÖREVİNDEN ÇIKARMA işlemi uygulanır.

Davası açılan polis memuru, polis okulundayken arkadaşlarının hafta sonu ucuz havuz ve yemek olduğunu söylemesi üzerine arkadaşlarıyla birlikte 3-4 defa havuz ve yemeğe gittiğini, yapı olduğunu anladıktan sonra hiç bir şekilde bir daha gitmediğini, bunların ise darbeden çok önce olduğunu beyan etmesine ve polis memuru hakkındaki tanıkların verdiği ifadeler arasında davacı polis memurunun “cemaatle alakasının olmadığı” beyan edilmesine rağmen, polis memuru da irtibat ve iltisaklı olduğu DEĞERLENDİRİLEREK memurlar hakkında Görevden Çıkarma kararı verilip meslekten ilişikleri kesilir.

Polis memurunun yeniden mesleğe dönmesi için kamu görevinden çıkarma işlemine karşı açılan davası kazanılmıştır.

Not: Kamu görevinden çıkarılan, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilenler sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

375 khk kamu görevinden çıkarma
kamu görevinden çıkarma
kamu görevinden çıkarma davası
kamu görevinden çıkarma emsal kararı
kamu görevinden çıkarma mahkeme kararı
375 sayılı khk emsal karar kamu görevinden çıkarma davası

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amir veya üstlerini küçümsemekten komisere verilen cezanın iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.