a

Görev sırasında uyumak veya uyuklamaktan videosu çekilen polise verilen ceza.

Nöbet kulübesindeki polisin videosu çekilip uyuduğuna dair rapor tutularak ceza verilir. Verilen cezanın iptali sağlanmıştır.

Görev sırasında uyumak veya uyuklamaktan videosu çekilen polise verilen ceza.

Grup amiri yaptığı denetimde Nöbet kulübesinin camından polis memurunun videosunu çeker ve polis memurunun nöbet kulübesinde uyuduğu şeklinde rapor tutar. Polis memuru ise kendisinin uyumadığını beyan eder. Yaklaşık 20 dakika önce nöbet kulübesinden anahtar almaya gelen diğer polis memuru da nöbetçi polis memurunun uyumadığını kendisi ile konuştuğunu beyan eder.

Soruşturma sonunda video kaydı olduğundan polis memuruna “Görev sırasında herhangi bir şekilde uyumak veya uyuyakalmak” tan 16 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir.

Polis memuruna görev sırasında uyumak veya uyuklamaktan verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

görev sırasında uyumak veya uyuklamak
görevde uyumak veya uyuklamak
görev sırasında uyumak veya uyuklamak video delil emsal karar

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Eşini hastaneye götürdüğü için göreve geç kalan polise yapılması gereken faaliyete geç kalmaktan ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.