a

Vatandaşa kötü muamelede bulunduğu gerekçesi ile polis memuruna verilen cezanın iptali davasıdır.

Durdurdukları şüpheli şahsa karşı kötü muamelede bulunukları gerekçesi ile soruşturma açılıp 6 ay kısa süreli durdurma ve 4 ceza puanı verilen polisin cezasının İPTAL'ine dair kazanılan dava.

Vatandaşa kötü muamelede bulunduğu gerekçesi ile polis memuruna verilen cezanın iptali davasıdır.

Vatandaşa kötü muamelede bulunduğu iddia edilen polis memuruna verilen 6 ay kısa süreli durdurma ve 4 ceza puanının İPTAL edilmesi yönünde kazanılan davadır.

Durumundan şüphelenerek durdurdukları şahsın kendilerine mukavemet gösterdiği yunus polis ekipleri, şahsı kademeli olarak zor kullanmak suretiyle gözaltına alırlar. Şahıs, polis memurlarının kendisine “KÖTÜ MUAMELE“de bulunduğunu, Cumhurbaşkanına hakaret ettiklerini iddia ederek polis memurları hakkında suç duyurusunda bulunur. (Bir çok polis bu tür iftiralara maruz kalıyor malesef.) Müvekkilimiz olan polis memuruna “Hizmet içinde resmi sıfatın gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan 6 ay durdurma cezası ve 4 ceza puanı verilmiş. Avukat beyler tarafından açılan davası ile polis memuruna verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

İstanbul Acıbadem Polis Merkezi Amirliğine müracaat eden M.’nin “Kadıköy iskelesinde kimlik kontrolü uygulaması esnasında yunus polislerince kötü muameleye tabi tutulduğu, kardeşinin Cumhurbaşkanlığı’nda çalıştığını söylediğinde Sayın Cumhurbaşkanı’mıza da hakaret edildiği, teslim edilmek üzere İskele Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldüğünde de aşağılayıcı muamelenin devam ettiği” yönündeki ifadeleri üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 27.12.2018 tarihli ve 3154-45610 sayılı işlemiyle disiplin soruşturmasına başlanıldığı, yapılan soruşturma sonucunda tanzim edilen 02/05/2019 tarih ve 2018/904 sayılı Soruşturma Raporunda, davacı hakkında “Hizmet içinde resmi sıfatın gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” fiilini işlediğinin tespit edildiğinden bahisle 7068 sayılı Kanun’un 8/5-b-2. maddesi uyarınca 16 ay uzun süreli durdurma cezası ile tecziyesi yönünde teklif getirildiği, getirilen teklif doğrultusunda İstanbul Valiliği İl Disiplin Kurulu’nun 11/07/2019 tarih ve 1436 sayılı kararıyla Kanunun 7/2. maddesi de uygulanarak davacının “6 Ay Kısa Süreli Durdurma” cezası ile cezalandırılmasına ve 4 ceza puanı özlük dosyasına işlenmesine karar verilmiştir. Avukat beylerce açılan dava sonucu ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, Pomem’den elenen, Eğitim sonu sınavından başarısız sayılan, eş durumu ataması yapılmayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya her türlü konularda idare ile sorun yaşayan tüm personeller, bizlerle irtibata geçmeniz durumunda, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için İptal davaları açılacaktır. Bizi aramanız yeterlidir.
GSM: 0552 559 4913

hizmet ici kotu muamele iskence fuat can akbaba1
hizmet ici kotu muamele iskence fuat can akbaba2
hizmet ici kotu muamele iskence fuat can akbaba3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Terfi etmez denilerek rütbe terfisi yapılmayan komiser yardımcısının rütbe terfi davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.