a

Terfi etmez denilerek rütbe terfisi yapılmayan komiser yardımcısının rütbe terfi davası

Komiser yardımcısı olarak görev yapan emniyet personelinin "terfi etmez" kararıyla terfi ettirilmeme işleminin iptaline dair kazanılan davadır.

Terfi etmez denilerek rütbe terfisi yapılmayan komiser yardımcısının rütbe terfi davası

Terfi etmez denilerek rütbe terfisi verilmeyen komiser yardımcısına rütbe verilmesine dair mahkeme kararıdır.
Merkez değerlendirme kurulu tarafından durumları görüşülmek üzere değerlendirilmeye alınan 1.300 komiser yardımcısı arasından 353 personel terfi ettirilmemiş. Terfi ettirilmeyen personeller arasında olan komiser yardımcısının kıdem sıralaması 601, performans değerlendirme puanı 5 (beş), yazılı puanı 67.50, sözlü puanı 100, hizmet içi eğitim puanı ise 87.50 olmasına rağmen “terfi etmez” kararı ile terfi ettirilmemiş; kıdem sıralamasında ve diğer konularda müvekkil olan komiser yardımcısından daha alt sıralarda olan personellere “terfi eder” şeklinde karar verilerek terfi ettirilmişlerdir. Avukat beyler tarafından komiser yardımcısının açılan davası kazanılarak Rütbe Terfi verilmeme işlemi İPTAL edilerek, “komiser yardımcılığı rütbesinden komiserlik rütbesine terfi etmesi yönünde” karar çıkmıştır.

Not: Rütbe terfi ettirilmeyen, Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya her türlü konularda idare ile sorun yaşayan tüm personeller, bizlerle irtibata geçmeniz durumunda, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için İptal davaları açılacaktır. Bizi aramanız yeterlidir.
GSM: 0552 559 4913

rutbe terfisi verilmeyen komiser yardimcisi1
rutbe terfisi verilmeyen komiser yardimcisi2
rutbe terfisi verilmeyen komiser yardimcisi3
rutbe terfisi verilmeyen komiser yardimcisi4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Rütbe terfisi verilmeyen komiser yardımcısının rütbe terfi ettirilmesine dair kazanılan davadır

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.