a

Uygulama yapmayan polise, uygulama noktasında araç durdurmayan polise verilen cezanın iptali.

Uygulama noktasında araç durdurmadıkları için polis memuruna görevi savsaklamaktan verilen disiplin cezasının iptalidir.

Uygulama yapmayan polise, uygulama noktasında araç durdurmayan polise verilen cezanın iptali.

Polis, şüpheli bir durum veya makul bir sebep olmadan keyfilik oluşturacak şekilde araç durduramaz. Tecrübesine dayanarak makul bir sebep ile şüphelendiği aracı ancak durdurabilir. Aksi halde makul bir sebep olmadan keyfilik olabilecek bir şekilde araç durduran polis PVSK Madde4/A’ya göre suç işlemiş olur.

Uygulama yapmayan polise ceza: Uygulama noktasındaki polis memurlarından nöbetçi polis memuru nizami şekilde nöbetini tutar ve diğer polis memurları da uygulama noktasında görevlerinin başında bulunurlar. 4. Sınıf Emniyet Müdürü denetlemeye gelir ve noktayı yaklaşık 20 dakika uzaktan gözlemler. Polis memurlarının uygulama noktasında araç durdurmadıkları iddiasıyla rapor tutar. Araç durdurmayan polis memuruna “Bu fıkrada disiplinsizlik olarak saptanan eylem, işlem, tutum ve davranışlar dışında herhangi bir biçimde görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek.” ten KINAMA CEZASI verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

uygulama yapmayan polise ceza araç durdurmayan polise ceza
uygulama yapmamak görevini savsaklamak
uygulama yapmayan polise görevi savsaklamaktan ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmekten ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.