a

Kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmekten ceza.

Annesine aldığı hattın faturası ödenmediği, yaptığı kaza nedeniyle kendisinden fazla para istenildiğinden kaza masraflarını ödemeyen polise verilen cezanın iptalidir.

Kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmekten ceza.

Polis memurunun annesine aldığı hattın faturaları annesi tarafından ödenmez. Polis memuru da hattı kendisi kullanmadığı için ödemez ve annesinin kendisine faturaları ödeyip ödemediğini söylemez. Kiraladığı arabayla kaza geçirir, aracını kiralayan şahıs kendisinden 15 bin tl para ister, polis ise bunun çok olduğunu söyleyip ödemez. Polis memurunun borçları olduğu gerekçesiyle maaşına haciz gelir.

Polis memurunun maaşına gelen haciz ile idarece de polis memuru hakkında soruşturma açılır ve “Kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek” ten soruşturma açılarak 6 Ay Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek‘ten verilen Disiplin Cezası ve Cezası Puanının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek cezası
Kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek
mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek
Kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle hırsızlık. Bilgisi dışında hesabına gelen para nedeniyle polise verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.