a

Tremor – el titremesi nedeniyle pomemden ilişiği kesilen adayın kazanılan davasıdır.

El titremesi nedeniyle pomem ön sağlıktan elenen adayın kazanılan davası.

Tremor – el titremesi nedeniyle pomemden ilişiği kesilen adayın kazanılan davasıdır.

27. Dönem ön sağlık kontrolünde tremorel titremesi nedeniyle “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilerek elenir.

Adayın açılan davasında daha önce ara karar çıkarılmıştı. Bu karar ile yapılan elenme işlemi kesin olarak hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

pomem sagliktan tremor nedeniyle ilisik kesme 1
pomem sagliktan tremor nedeniyle ilisik kesme 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Mert ÖNER
  2 sene önce
  0 0

  Kolay gelsin. 23. Dönem POMEM’de öğrenci iken sağlık raporlarında heyecandan ellerim titrediği için TREMOR teşhisi ile okuldan ilişiğim kesildi. İdare mahkemesine dava açtım hakem hastane olan Ankara Şehir Hastanesinin SAĞLAM raporu ile Mahkeme Yürütmeyi Durdurma Kararı vererek okula iadem sağlandı. Daha sonra ben okuldan mezun oldum asaletim tasdik oldu 3 yıldır dosya Danıştayda Ankara Şehir Hastanesi hakem hastane olarak ”Herhangi bir Patalojik Bulgu Saptanmamıştır ETSŞY Ek3/10A ya uyar POMEM Öğrencisi Olur” kararı vermişti. Sormak istediğim olurda aksi bir durumda tekrar ilişiğim kesilebilir mi meslekten çıkarılabilir miyim asaletim tasdik olmuş bir memurum.

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  İlk girişteki sağlık raporunda sorun çıkıp işlem başlatıldığı için üst Danıştay’da aleyhinize karar çıkarsa ilişiğiniz kesilir maalesef Mert bey. Asalet tasdik olması buna engel olmaz. Burda okula girişte sağlam olup olmadığına bakılır ( A dilimi olması gerekir). Okula girdiğinizde sağlam iseniz okuldayken sağlık sorunu çıkarsa memur gibi değerlendirilirsiniz. Ancak ilk girişte sorun çıkarsa ve davayı kaybederseniz öğrenci gibi değerlendirilirsiniz, asaletiniz tasdik edilmiş olsa bile. En son olumlu rapor aldıysanız Danıştay’ın bozacağını sanmıyoruz..

Sıradaki haber:

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermekten ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.