a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Terör örgütüyle irtibatı veya iltisakı olabilir değerlendirmesiyle khk ile kamu görevinden çıkarılan bekçinin davası.

Terör örgütüyle irtibatı veya iltisakı olabilir değerlendirmesiyle khk ile kamu görevinden çıkarılan bekçinin davası.

Terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olabileceği değerlendirilen çarşı ve mahalle bekçisinin kamu görevinden çıkarılması işleminin iptali.

Terör örgütüyle irtibatı veya iltisakı olabilir değerlendirmesiyle khk ile kamu görevinden çıkarılan bekçinin davası.

375 Sayılı KHK ve 7145 sayılı Kanun‘un 26. maddesi ile “terör örgütüyle irtibatlı veya iltisaklı olabilir” şeklinde yapılan bir değerlendirme sonucunda Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kamu Görevinden Çıkarılarak meslekten ilişiği kesilir.

Soruşturmada, siber suçlar tarafından hazırlanan raporun açık kod kaynak araştırma raporu olduğu, raporun kesinlik ifade etmediğini, bekçinin kamu görevinden çıkarılmasına neden olan anılan paylaşımlarıyla taban tabana çelişen paylaşımları beğendiği(Devleti destekler paylaşımlar), sosyal medya araştırma tutanağında, davacıya ait sosyal medya hesabında suç ve suç unsuru olabileceği değerlendirilen propaganda içerikli herhangi bir paylaşıma rastlanmadığının belirtilmesine, Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan soruşturmada “Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar” verilmesine rağmen..

Ayrıca Çarşı ve Mahalle Bekçisi verdiği ifadesinde, “eskiden beri ailecek PKK’ya düşman olduklarını, PKK terör örgütüne ait herhangi bir sayfa ya da yayını takip etmediğini, bu tür paylaşımları yapan arkadaşlarını da derhal silip engellediğini..” beyan etmesine rağmen. Kesin ispat hükmü taşımayan ve bir çok yönüyle bekçinin lehinde olarak yapılan araştırma raporu sonucu çarşı ve mahalle bekçisi “Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen” denilerek irtibatlı ve iltisaklı olduğu kesin olmadan sadece bir DEĞERLENDİRME sonucu kamu görevinden çıkarılır.

Avukat beylerce, kamu görevinden çıkarılan Çarşı ve Mahalle Bekçisinin mesleğe geri dönmesi için açılan davası KAZANILMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

7145 sayılı kanun
bekçi khk
bekçi 375 sayılı khk
bekçi khk ile kamu görevinden çıkarılma

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Bekçiye verilen düşük performans puanı davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.