a

Sosyal medyada resmi üniforma, logo teçhizat paylaşan polise ceza

Görevde Uyulacak Esaslar'a aykırı hareket ettiği iddiasıyla "Görev sırasında veya dışında mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak" tan polis memuruna verilen cezanın İPTAL'i.

Sosyal medyada resmi üniforma, logo teçhizat paylaşan polise ceza

Polis memuru hakkında daha önce çalıştığı Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı kadrosunda görev yapmakta iken Sosyal medyada resmi üniforma, logo, teçhizat ve çalıştığı birim ile ilgili paylaşım yaptığı iddiasıyla soruşturma açılır. Açılan soruşturma sonucunda polis memuruna “Görevde uyulacak esaslar” ile ilgili tebliğ yapıldığı, bu tebliğde geçen Sosyal Paylaşım Sitelerinde Emniyet Teşkilatı Birimleri ile Personeline Ait Hesapların Açılması ve Kullanımına Dair Standart’ın 6.2 maddesinde yer alan talimata aykırı hareket ettiği nedeniyle “Görev sırasında veya dışında mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak” tan KINAMA Cezası ve 2 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Ceza ve Ceza Puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

resmi uniforma logo techizat calistigi birimi sosyal medyada paylasmak 1
resmi uniforma logo techizat calistigi birimi sosyal medyada paylasmak 2
resmi uniforma logo techizat calistigi birimi sosyal medyada paylasmak 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

İl içi atamanın durdurulması yönünde kazanılan dava

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.