a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Sosyal medyada paylaşım yapan polise talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle verilen cezanın iptali.

Sosyal medyada paylaşım yapan polise talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle verilen cezanın iptali.

İnstagram ve TikTok'ta resmi kıyafetli paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle polise verilen cezanın iptalidir.

Sosyal medyada paylaşım yapan polise talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle verilen cezanın iptali.

İnstagram ve TikTok’ta resmi ve sivil kıyafetli paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle polis memuru hakkında açılan disiplin soruşturması sonunda; polis memuruna “Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlıgı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası teklif edilir. Daha önce cezası olmadığı için polis memuruna alt ceza verilerek, 4 Günlük Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen bu alt ceza da İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

sosyal medyada paylaşım yapan polise
talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak
talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Sağlıktan ilişiği kesilen ve dava ile bekçiye çalışmadığı sürelerdeki parasal ve özlük haklarının iadesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.