a

Sosyal medyada bir bayana mesaj attığı için verilen disiplin cezasının Bölge İdare Mahkemesinde iptali.

Sosyal medyada tanışmak amacıyla ortak arkadaşları olan bayana mesaj atan komisere verilen cezanın iptalidir.

Sosyal medyada bir bayana mesaj attığı için verilen disiplin cezasının Bölge İdare Mahkemesinde iptali.

Komiser yardımcısı görev dışında, özel hayatında, sosyal medyada ortak arkadaşları olan bir bayana tanışmak için mesaj atar. Bir süre karşılıklı mesajlaşmadan sonra karşı taraf mesaj atmamasını ister. Ancak komiser yardımcısı kötü niyet olmadan, genel edep ve ahlaka aykırı olmayan sıradan mesaj atmaya devam ettiği için, bayan şahıs tarafından şikayet edilir.

Komiser yardımcısının attığı mesajlarda hiç bir şekilde küfür, hakaret veya edebe aykırı mesajlar olmamasına ve bayan şahıs daha sonra şikayetini geri çekmesine rağmen; “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan disiplin soruşturması sonucu “6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı” ile Cezalandırılır.

Avukat beylerce komiser yardımcısının açılan davası ilk derece mahkemesinde red edilmesi üzerine, istinaf edilerek Bölge İdare Mahkemesinde itiraz edilmiş ve Bölge İdare Mahkemesi yapılan itirazı haklı bularak komiser yardımcısına verilen disiplin cezasının İPTAL‘ine hükmetmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

sosyal medyada bayana rahatsiz edici mesaj atan memura ceza 1
sosyal medyada bayana rahatsiz edici mesaj atan memura ceza 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Komiser yardımcısının il içi atamasının durdurulması davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.