a

Komiser yardımcısının il içi atamasının durdurulması davası.

Branştan çıkarılarak başka bir birime il içi ataması yapılan komiser yardımcısının, eski branş ve görev yerine dönmesi yönünde kazanılan davadır.

Komiser yardımcısının il içi atamasının durdurulması davası.

Komiser Yardımcısı, Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken; Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ‘Birim Dışı Görevlendirme’ yazısına istinaden Valilik makamının oluru ile İl İdaresi Kanunu’nun 8/B ile 11/A-Ç maddeleri uyarınca “branş hizmetinde başarısız olduğu” iddiasıyla Özel Harekat Şube Müdürlüğü emrinden ilişiği kesilerek İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü emrine naklen ataması yapılır.

Komiser yardımcısının isteği dışında branştan çıkarılarak başka bir branşa ve yere naklen il içi atamasının yapılması işleminin İPTAL edilerek eski branş ve görev yerine dönmesi için avukat beylerce açılan davası KAZANILMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

il içi atama
il içi naklen atama
atama durdurma

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amirlerini, üstlerini, aynı rütbedeki arkadaşlarını, astlarını veya diğer mesai arkadaşlarını haksız yere şikayet etmek’ten verilen ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.