a

Silahla dikkatsizlik, tedbirsizlik veya ihmal sonucu yaralamaya sebebiyet vermekten verilen cezanın iptali

Dikkatsizlik, tedbirsizlik veya ihmal sonucu silahla yaralamaya sebebiyet vermekten bekçiye verilen ceza

Silahla dikkatsizlik, tedbirsizlik veya ihmal sonucu yaralamaya sebebiyet vermekten verilen cezanın iptali

Kardeşi ile aralarında çıkan kavgada kardeşi tarafından yağma, cebir ve tehdit sonucu silahı gasp edilerek başka birilerini yaralamada kullanıldığı için çarşı ve mahalle bekçisine; “Silahla dikkatsizlik, tedbirsizlik veya ihmal sonucu yaralamaya sebebiyet vermek, kendisini yaralamak ya da bu fiillerin başkaları tarafından islenmesine neden olmak” tan soruşturma açılmış, suç fiili sübuta erdiğinden bahisle 7068 sayılı Kanun’un 8/4/C-3 maddesi uyarınca “10 ay kısa süreli durdurma” cezası ve 4 ceza puanı verilmiştir. İdare mahkemesine avukat beylerce açılan davası sonucu ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Fazladan şark yapan, Atamada sorun yaşayan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Açığa alınan memurun maaşından yapılan 3’te 1 oranındaki kesintinin, memur ceza alsa bile verilmesine dair mahkeme kararıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.